Новини

19.01.2016

Інтерв’ю з корпоративним секретарем ПАТ “Оболонь” Олександром Ячником

 
Інтерв’ю з корпоративним секретарем ПАТ “Оболонь” Олександром Ячником

Чим запам’ятався 2015 рік?
- Відбулося багато подій в житті держави та нашого акціонерного товариства. Після окупації Криму та частини Донбасу російські загарбники продовжують тримати в напрузі нашу країну, через що оборонній сфері приділяється більше уваги, ніж раніше. Обіцяних економічних реформ ми поки що не бачимо, а якщо говорити про нашу галузь, то саме напередодні святкування нового 2016 року був підписаний закон, який передбачає підняття акцизів на пиво в 2 рази, а на слабоалкогольні напої – в 3 рази, починаючи з 1 січня 2016 року. Самі розумієте, що тут реформами не пахне, навпаки - галузь поставили у дуже скрутне становище, фактично на межу виживання.

Уряд вже не вперше піднімає акциз з порушенням встановлених у законодавстві термінів…
- Це зроблено руками тих, хто має показувати приклад у дотриманні чинного законодавства усьому суспільству, адже і Уряд з його Мінфіном, і ВР (перші вносять законопроекти, а другі – голосують) на словах увесь час говорять про реформи, дотримання законів та боротьбу з корупцією. У даному випадку порушені основні засади податкового законодавства України, передбачені ст. 4. Податкового кодексу України, а саме - принцип стабільності, згідно з яким зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду. Натомість ми бачимо, що 31 грудня підписується закон, а вже з 1 січня він діє. І мова тут іде про підвищення не на 5-10%, а одразу на 100-200%!

Наскільки уряд аргументував це рішення?
- Ті, хто ініціюють подібне, дуже люблять говорити про абсолютну величину акцизу на пиво у Європі, проте зовсім забувають сказати, що рівень зарплат в нашій країні є найнижчим серед європейських. Наприклад, зарплати в Польщі є більшими від українських у 4,5 разу, в Німеччині – в 11,5 разу, у Швейцарії – в 23 рази, навіть у Білорусі – в 2 рази вищі. Цим актом акцизи на пиво в Україні встановили на 24% більшими від мінімальних у Європі.

Окрім збільшення розміру акцизу, які ще податки зросли?
- Крім акцизу, в черговий раз піднято тарифи (на 26,5%) на воду для напоїв. Таким чином в Україні вода для виробників напоїв є однією з найдорожчих у Європі. Здається, що тут мова вже не йде про конкурентноздатність на зовнішніх ринках та фізіологічну потребу людини.

Який вихід бачить акціонерне товариство у цій ситуації?
- Звичайно, в умовах нестабільного законодавства та відсутності верховенства права знаходити шляхи виходу непросто. Ми будемо намагатися шукати нові експортні ринки, вводити тотальну економію витратної частини, виходити на споріднені ринки.
 

< попередня наступна > повернутися до списку новин

Отримати код новини

 
/flash/ribbon.swf?urlVAL=/flash/ribbon/ribbon_ukr.xml&varLANG=ukr
ЧИ Є ВАМ 18 РОКІВ?
ТакНі
ВИБАЧТЕ,
ВХІД НА САЙТ
ЗАБОРОНЕНО