Новини

08.09.2015

255 українських книг за підтримки корпорації «Оболонь»

 

За даними Асоціації книговидавців і розповсюджувачів, за минулий рік тиражі українських книжок впали на 40%. Економічна криза, недостатня державна підтримка призвели до зменшення україномовної літератури на полицях книгарень. У 2014 році загальний наклад українських книжок склав 58 млн примірників, тобто на одного українця припадало півтори книжки. У той же час у державах ЄС цей показник вищий у 8 разів.

Більше двадцяти років корпорація «Оболонь» розвиває підтримку вітчизняного книговидання. За цей час за сприяння компанії бібліотеки українців поповнили 255 видань наукової, історичної, художньої та дитячої літератури. У 2014-2015 роках за підтримки компанії світ побачили дослідження «Україна у Великій Війні 1919-1945 рр» за редакцією академіка Ігоря Юхновського та «Щоденники 1918-1928 рр (Гірка українська історія очима псаломщика з Гужівки)» Костянтина Самбурського. Особливу увагу «Оболонь» приділяє книгам, що розкривають історичну правду життя українців, процеси державотворення, сприяють патріотичному вихованню і розвитку національної свідомості.

Сергій Блощаневич, Голова Наглядової Ради корпорації «Оболонь»: «За роки незалежності вітчизняне книговидання фактично поставили на коліна. І наслідками цього є не тільки зниження доходів населення, а й відсутність якісної літератури і популяризації читання книжок рідною мовою. «Оболонь» намагається змінити ці стереотипи. Корпорація не лише сприяє появі нових українських книг, але й розвиває патріотичне виховання молоді, десятий рік поспіль підтримуючи конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика».

У 2014 році в Україні працювали понад 2 тис. державних та приватних видавництв. З початку 90-х років і до сьогодні «Оболонь» долучилась до літературних проектів понад півсотні видавництв, серед яких «Дніпро», «Основа», «КЛІО», «Просвіта», «Наукова думка», «Новий друк», «Київ», «Бібліотека українця», «Веселка», «МАПА», «Джура», «Альфа-М» та інші регіональні видавничі представництва.

За підтримки компанії у друк надійшло чимало видань, що мають культурну, історичну та суспільну вагу для країни та українців. До таких варто віднести книги «Шевченко понад часом» Є.Сверстюка, «Судноплавство русів (з найдавніших часів до Х ст.)» В. Іваднєва, «Джерела з історії Національно-визвольної війни українського народу 1648-1658 рр. Том ІІІ» видавництва «Фоліант», «Україна козацька держава» за редакцією В. Недяка та багато інших.
 

< попередня наступна > повернутися до списку новин

Отримати код новини

 
/flash/ribbon.swf?urlVAL=/flash/ribbon/ribbon_ukr.xml&varLANG=ukr
ЧИ Є ВАМ 18 РОКІВ?
ТакНі
ВИБАЧТЕ,
ВХІД НА САЙТ
ЗАБОРОНЕНО