Новини

21.11.2014

«Оболонь» робить довкілля чистішим

 

Поступове зменшення впливу на довкілля – одне з важливих завдань бізнесу, що стало пріоритетним вектором на шляху до сталого розвитку корпорації «Оболонь». Починаючи з 2002 року компанія реалізує довгострокову програму «Оболонь-ЕКО», у рамках якої здійснює збір та переробку пластикових пляшок. Цей проект поки залишається єдиним серед компаній-виробників напоїв та інших рідин у ПЕТф-тарі.

Виробничі потужності корпорації «Оболонь» з переробки пластику знаходяться у м. Олександрія на Кіровоградщині. З метою налагодження більш ефективного збору ПЕТф «Оболонь» співпрацює із рядом організацій, громадських об'єднань та спеціалізованих установ. Так, у 2014 році педагоги та учні навчального закладу «Олександрійський колегіум» організували сортування побутових відходів на території школи, передали зібраний пластик на завод і планують з 2015 року продовжити таку співпрацю на постійній основі.

Підприємство з переробки використаної ПЕТф-упаковки функціонує близько дванадцяти років. За цей період на завод надійшло 9 тис. тон полімерних відходів. Щороку на виробничий комплекс надходить 30 млн. одиниць використаної ПЕТ-тари з усієї України, частину з якої забезпечує Олександрія. Частка місцевої сировини у загальному обсязі переробки коливається від 10 до 30% і залежить від поведінки постачальників, місцевої влади і завантаження виробничих потужностей. У 2013 році зусиллями приватних структур та місцевої громади було зібрано 276,8 т використаних ПЕТф-пляшок, тобто близько 3 кг з розрахунку на кожного жителя Олександрії або ж по 100 пляшок на рік.

Володимир Шклярук, директор виробничого комплексу ПАТ «Оболонь» у м. Олександрія: «На сьогодні в Україні гостро стоїть питання збору і сортування вторинних відходів. Так, «Оболонь» є єдиним із виробників напоїв, що забезпечує переробку і одночасне виробництво товарів із вторинних полімерів. З 2005 року компанія систематично, на різних рівнях підіймає питання щодо необхідності впровадження роздільного збору відходів, проте, на жаль, і сьогодні ця ініціатива реалізується тільки на рівні бізнесу».

За 10 місяців 2014 року Олександрійське підприємство «Оболоні» забезпечило переробку 275,9 т використаної ПЕТф-упаковки, що значно більше, ніж за весь 2013 р.

< попередня наступна > повернутися до списку новин

Отримати код новини

 
/flash/ribbon.swf?urlVAL=/flash/ribbon/ribbon_ukr.xml&varLANG=ukr
ЧИ Є ВАМ 18 РОКІВ?
ТакНі
ВИБАЧТЕ,
ВХІД НА САЙТ
ЗАБОРОНЕНО