Новини

29.01.2015

«Оболонь» очистила довкілля від 10 тисяч тонн пластику

 
«Оболонь» очистила довкілля від 10 тисяч тонн пластику

У рамках довгострокової програми «Оболонь-ЕКО» регіональне підприємство корпорації «Оболонь» забезпечило переробку 10 тис. тонн використаних ПЕТф-пляшок. Проект є не лише екологічно орієнтованим, а й комерційно успішним.

З кожним роком загальнонаціональне споживання напоїв у пластиковій упаковці зростає. Так, у 2014 році вітчизняні виробники випустили понад 4 млрд літрів напоїв у ПЕТф-тарі. Популярність цього виду упаковки зумовлена її зручністю при транспортуванні і зберіганні, відносно легкою вагою і нижчою вартістю порівняно з скляними та металевими аналогами. Зростання питомої ваги напоїв у ПЕТф-упаковці у структурі споживання і усвідомлення відповідальності за її подальшу переробку спонукали «Оболонь» до впровадження еко-соціального проекту.

Програма «Оболонь-ЕКО», крім переробки полімерних відходів, передбачає також залучення власних корпоративних структур, торгових партнерів і представників громади до збору вторинної ПЕТф-тари. У рамках проекту на усіх підприємствах корпорації було виготовлено і встановлено близько сотні контейнерів для збору пляшок і дрібної макулатури. Другий рік поспіль еко-ініціативу підтримують учні однієї з шкіл в Олександрії на Кіровоградщині, де знаходяться потужності компанії з переробки ПЕТф.

Володимир Шклярук, директор виробничого комплексу АТ «Оболонь»: «У 2014 році лише у 2% населених пунктах України впроваджено роздільний збір відходів, і це при тому, що з січня 2013 року у дію вступив закон про обов’язкове сортування сміття. Не зважаючи на об’єктивні проблеми із забезпеченням збору вторинної ПЕТф-упаковки, «Оболонь» продовжує реалізацію програми «Оболонь-ЕКО», очищаючи природнє середовище від пластикових забруднень».

Перероблений ПЕТф є сировиною для подальшого використання у виробничому циклі спеціалізованого підприємства в Олександрії. До продукції, яку «Оболонь» випускає із вторинного пластику, належить кріпильно-пакувальна (бандажна) стрічка, яка свого часу витіснила металевий аналог на українському ринку. У 2014 році підприємство випустило 755 тонн бандажної стрічки для власних потреб і для реалізації на внутрішньому ринку.

За даними Міністерства регіонального розвитку, у минулому році на полігонах України знаходилося близько 55 млн тонн сміття. При цьому утилізації і переробці на сьогодні піддається тільки 4% побутових відходів. Неефективна система сортування побутових відходів і відсутність державної підтримки суттєво гальмують розвиток сектора з переробки вторинних матеріалів.

< попередня наступна > повернутися до списку новин

Отримати код новини


 
/flash/ribbon.swf?urlVAL=/flash/ribbon/ribbon_ukr.xml&varLANG=ukr
ЧИ Є ВАМ 18 РОКІВ?
ТакНі
ВИБАЧТЕ,
ВХІД НА САЙТ
ЗАБОРОНЕНО