Новини

04.04.2014

Заява корпорації “Оболонь” щодо необхідності дотримання європейських підходів для розвитку пивоварної галузі

 

ПАТ “Оболонь” звертає увагу на необхідність впровадження європейських підходів для правового регулювання бізнесу в питаннях акцизної політики, продажу та виробництва пива. Регулятори ринків повинні пам'ятати, що існуючого законодавства потрібно дотримуватись всім, в тому числі Урядові та Верховній Раді, та не змінювати протягом фінансового року так часто правила гри для бізнесу.

У зв'язку із непрогнозованим збільшенням акцизу на пиво протягом останніх років, національний виробник пропонує впровадити чітку державну акцизну політику та відмінити непрозорий збір на розвиток хмелярства.

Стан пивоварної галузі є таким же катастрофічним, як і стан української економіки. Парламентарі, які приймають закони для порятунку вітчизняної економіки, повинні усвідомлювати ризики, які несуть їхні дії. Важливо, щоб стабілізуючі ініціативи виконували свою місію і не призвели до кризових явищ в інших окремих галузях. Адже одне робоче місце в пивоварній галузі утримає 15 робочих місць в інфраструктурі.

За останні шість місяців виробництво пива зменшилось на 15,4%. Ця тенденція тільки погіршиться після підвищення акцизу, зростання вартості енергоносіїв, тароупаковки, сировини та логістики. Збільшення акцизу до 1,24 грн/л призведе до падіння споживання пива на більш ніж 10%. І це все відбувається в умовах завантаження виробничих потужностей галузі всього на 42%.

Сьогодні економіка України вимагає ефективних реформ. Корпорація “Оболонь” звертає увагу на те, що для бізнесу необхідно дотримуватись зрозумілої шкали зростання акцизів на майбутні 3-5 років. Саме розробка і прийняття акцизної політики, дасть можливість адаптувати акцизи до вимог відповідних Директив ЄС в частині рекомендацій щодо мінімальної ставки акцизів і зобов'язань України для їх адаптації у зв'язку з асоційованим членством. Також, слід враховувати, що в Україні є найнижчий рівень доходів серед населення в Європі.

Крім того, пропонуємо відмінити 1,5% збір на розвиток хмелярства від обсягу продажів пива на кожному етапі покупки напою дистриб'юторами. Варто відмітити, що такого податку не існує в жодній країні світу. Зібрані кошти, що призначені для розвитку хмелярства однак використовуються непрозоро та неефективно. Відміна збору збільшить надходження до Держбюджету завдяки стабілізації обсягів продажів пива.

ПАТ “Оболонь” пропонує обговорити в експертному колі прийняті рішення щодо окремих ринків і внести ініціативи для того, щоб відкоригувати ті заходи, які можуть завдати непоправної шкоди вітчизняній пивоварній галузі. Разом ми здатні побудувати конструктивний діалог та виробити кроки для зменшення негативного впливу на пивоварну галузь.

Корпорація “Оболонь” прагне до конструктивного діалогу, який має на меті поширення європейських цінностей для побудови сильної національної економіки.
 

< попередня наступна > повернутися до списку новин

Отримати код новини


 
/flash/ribbon.swf?urlVAL=/flash/ribbon/ribbon_ukr.xml&varLANG=ukr
ЧИ Є ВАМ 18 РОКІВ?
ТакНі
ВИБАЧТЕ,
ВХІД НА САЙТ
ЗАБОРОНЕНО